m

Vali Konağı Cad. No.8 Kat.5 Bizim Apt Nişantaşı İSTANBUL

0212 296 55 81

info@185.136.234.206

Search
Randevu ve iletişim için : 0212 296 55 81 ve 0532 507 45 45
 

Blog

İnsan ve insan davranışına ait ilginç ve güncel yazılara dolu!

Erişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite için 10 Sorun Alanı


Hayatı Düzenleyememek : İş ve aile yaşamında yapacaklarını öncelik sırasına koyamamak düzensiz bir yaşama yol açar

  1. Huzursuzluk ve Diken Üstünde Olma Hali : Dağınıklık ve tedirginlik bu durumdaki insanları sürekli huzursuz bir görünümde olmasına yol açabilir.
  2. Dikkatin Çabuk Dağılması : Dikkat bir diğer uyaranla hemen başka yöne çekilir. Başlanılan işler tamamlanamaz ve ciddi zaman kaybı yaşanır.
  3. İnsanları Dinleyememe : İnsanlar dinlenmediğini düşünür. Konuşma anında başka şeylerle uğraşma ve konunun dağılması sosyal anlamda ilişkileri zedeleyebilir.

Kredi Kartları Ciddi Risk Faktörü Olabilir

5. Sürekli Ertleme Sorunu : Gecikme ve dağınıklık zamana karşı sorunlar yaratır. Sıkıntı nedeniyle başlanamayan işler son ana kadar ertelenir. Hem kendisi hem çevresi için zorlayıcı bir durumdur.

6. Sık Sık Geç Kalmak : Zaman yönetimindeki sorunlar ve son anda bazı şeylerin aklına gelmesi randevulara ve son teslim tarihlerinde sürekli geç kalmaya yol açar.

7. Öfke Patlamaları : Duygusal tepkiler çok keskin olabilir. Rahatsızlığın ayrı bir boyutudur. Dağınıklık ve ilişkilereki sorunlar da zemin hazırlar. Saman alevi gibi hızla başlayıp yatışan bir öfkedir.

8. Trafikte Sorunlar Yaşamak : Dikkat sorunları trafikte daha çok kaza yapmaya yol açabilir. Hız limitlerini çok sık aşabilirler.

9. Evlilik Sorunları : Dikkat Eksikliği olan insanlar görece evlilikte daha çok sorun yaşamalarına neden olabilir. Öfke dinlememek ve dağınıklık etkendir. Boşanmalar ve çok sayıda evlilik yapabilirler.

10. Öncelikleri Belirleyememek : Dağınıklık başka alanlara yönelmesine yol açar. Bir süre sonra kendisi için hiç de önemi olmayan bir konu ile çok zaman kaybettiklerini farkederler. Verimliliğin düşmesi kaçınılmazdır.

No Comments

Post a Comment