m

Vali Konağı Cad. No.8 Kat.5 Bizim Apt Nişantaşı İSTANBUL

0212 296 55 81

info@185.136.234.206

Search
Randevu ve iletişim için : 0212 296 55 81 ve 0532 507 45 45
 

Blog

İnsan ve insan davranışına ait ilginç ve güncel yazılara dolu!

Seks Bağımlılığı – Cinsel Bağımlılık


Seks bağımlılığı kendi başına tanı ölçütleri belirlenmiş bilimsel olarak kabul edilen bir psikiyatrik rahatsızlık değildir. Ancak bazı insanlar için ciddi bir sorun olarak tanımlanmaktadır.

Özellikle cinsellikle ilgili aşırı zihin uğraşı, çok zaman harcama, sürekli partner arayışında buluınma ya da ilişki içinde yoğun cinsellik düşünce ve deneyimi içinde olma halidir. Ancak burada ayırıcı ölçüt bu davranışın kişnin hayatında belirgin sosyal, manevi, psikolojik ya da mesleki olarak açıkça zarar verici düzeyde olması gereğidir.

Bilgisayar ve İnternet Önemli Risk Faktörüdür

Günümüzde özellikle internet üzerinden çok uzun süre zorlantılı şekilde porno izlemek ve cinsel partner aramak bu sorunun en sık karşılaşılan şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Olumsuz Duygularla Başa Çıkmak İçin Cinsellik Arayışı

Bazı durumlarda insanlar depresyon, kaygı ya da boşluk duygularını gidermek için cinselliği kullanabilirler. Altta yatan psikiyatrik rahatsızlıklar da aşırı cinsel uğraşların altında yatan sebep olabilir. Özellikle bipolar bozuklukta mani döneminde hastalar artmış libidolarının etkisinden yoğun cinsel deneyimlerin içine sürüklenebilirler.

Bazı kişlik sorunlarında yakınlaşma ve bağ kurmak ile ilgili sorun yaşayan bireyler buradaki derin sıkıntılarını denetimsiz cinsellik (promiskuite) yolu ile sağlıksız bir şekilde gidermek yoluna yönelebilirler.

Konu ile İlgili Ayrıntılı Bilgi İçin VeritasTv’de İzleyebilirsiniz !

No Comments

Post a Comment